Biologinė odontologija

Tai – odontologijos kryptis, besiremianti holistiniu požiūriu į sveikatą, kai burnos ligos vertinamos ne kaip atskiros, o kaip glaudžiai susijusios su bendra viso organizmo sveikata. Biologinė odontologija ypač akcentuoja ligų prevenciją ir maksimaliai organizmą tausojančius gydymo metodus.

>

Metalinių plombų, metalinių vainikėlių bei metalinių implantų šalinimas

Nuo seniausių laikų pažeistiems danties audiniams atstatyti buvo naudojami įvairūs metalai.

Plačiau

Endodontiškai gydytų infekuotų dantų šalinimas

Remiantis biologinės odontologijos koncepcija, šalinami visi negyvi dantys. Dantys šalinami tiek tuo atveju, kai kanalai yra sugydyti, tiek tada, kai dantis tiek pažeistas, jog reikia kanalų gydymo.

Plačiau

Dantų ir cirkonio implantų protezavimas cirkonio vainikėliais

Dantų protezavimas – procedūra, atliekama siekiant atkurti dantų estetinę išvaizdą, kramtymo funkciją, padėti išlaikyti žandikaulio formą, užkirsti kelią fonetiniams sutrikimams, pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę ir sugrąžinti pasitikėjimą savimi.

Plačiau

Dantų implantacija cirkonio implantais

Remiantis holistiniu biologinės odontologijos požiūriu, XXI amžiuje nebegalime burnos sveikatos išskirti iš viso organizmo visumos. Kiekvienas mūsų organas tarpusavyje taip stipriai susijęs, kad net sudėtinga įsivaizduoti visus procesus.

Plačiau

Biologinis kaulo priauginimas (augmentacija) (be kaulo pakaitalų)

Kai danties ar keleto dantų esame netekę seniau, nestimuliuojamoje srityje tirpsta kaulas ir nyksta dantenos, todėl gali prireikti kaulo bei dantenų priauginimo procedūrų. Atliekant šias procedūras pagal holistinės odontologijos koncepciją, siekiant išvengti nepageidaujamų reakcijų, nenaudojamos jokios sintetinės ar kitos kilmės medžiagos.

Plačiau

Uždegiminių sričių gydymas (išeminės osteonekrozės (NICO) gydymas)

Uždegiminės kaulo sritys dažnai vadinamos tiesiog NICO (ang. neuralgia inducing cavitational osteonecrosis) arba išemine kaulo nekroze.

Plačiau

Atrauminė burnos chirurgija (naudojant ultragarsinį Pjezochirurginį aparatą)

Pjezochirurginis aparatas – tai ultragarsinis įrenginys, kuriuo atliekamas ultragarsinis pjovimas. Aparato antgalyje esantiems specialiems kristalams jį virpinant, kaulas pjaunamas vibraciniais judesiais.

Plačiau

Ozono terapija odontologijoje

Dažniausiai dantys šalinami dėl infekcijos. Atliekant dantų šalinimą klinikoje „Bioimplantai“, pašalinto danties vieta mechaniškai išgrandoma, o papildomai leidžiamos ozono dujos, nužudančios visas bakterijas ir dezinfekuojančios pašalinto danties sritį bei taip padėdamos išvengti galimų komplikacijų.

Plačiau

Viskas per vieną dieną (All-in-one)

Klinikoje „Bioimplantai“ remiantis biologinės odontologijos ir cirkoninių implantų koncepcija, atitinkamai jam pasiruošus, dantų atkūrimas atliekamas per vieną dieną.

Plačiau

Tyrimai (alergijų tyrimai, specifinis metalų jautrumo testas „Melisa“, mineralų ir vitaminų plauko bei kraujo tyrimai)

Tyrimai yra bene svarbiausias gydymo etapas, kuriam, siekiant maksimaliai efektyvaus gydymo, skiriamas itin didelis dėmesys. Būtent pradinis ištyrimas gali turėti didžiausią įtaką galutiniam rezultatui bei jo ilgaamžiškumui.

Plačiau

Esminis biologinės odontologijos principas

Kiekvienas dantis yra vertinamas kaip atskiras organas, kuris turi specifines funkcijas. Panašiai kaip širdis, smegenys, plaučiai, dantyje vyksta kraujotakos procesas, yra nervų tinklas. Tai mažytis organas, kuris tiesiogiai sąveikauja ne tik su kitais dantimis, bet ir su visu žmogaus organizmu.

Jeigu pažeidžiamas nors vienas ar keli dantys, padarytos žalos pasekmės atsiliepia visam kūnui. Tuo tarpu, kai suprastėja bendra sveikata, tikėtina, kad nukentės ir dantys.

Kramtomasis aparatas – svarbus organizmo vienetas

Žmogaus kramtymo aparatas, kuris apima dantis, kramtomuosius raumenis, žandikaulio kaulą, yra labai glaudžiai susijęs su visu organizmu. Juk aplink mūsų burną išsidėstę itin svarbūs jutimo organai, šalia yra centrinė ir periferinė nervų sistema, smegenys.

Tai reiškia, kad gera burnos sveikata yra gyvybiškai svarbi visam organizmui. Biologinės odontologijos prioritetas yra visapusiška viso kūno fizinė bei psichologinė gerovė, nes tai, kas vyksta kūne atsispindi Jūsų burnoje ir atvirkščiai. Šis požiūris akcentuoja ligų prevenciją ir kuo labiau konservatyvius gydymo metodus.

Saugus holistinis gydymas odontologijoje

Vadovaujantis biologinės odontologijos principais, stengiamasi išvengti invazyvių operacijų, naudoti labiausiai biosuderinamas medžiagas rinkoje, kad imuninei sistemai, reiktų kuo mažiau reaguoti į bet kokius dirgiklius, tokius kaip mechaninė trauma, toksiškos medžiagos, įvairūs alergenai ir kita.

Burna yra galvos apatiniame trečdalyje, kur kraujotakos bei limfinės sistemos yra vienos iš geriausių visame organizme. Tai reiškia, kad bet koks dirgiklis burnoje, gali turėti labai ženklių padarinių viso organizmo sveikatai.

Gydamas biologinės odontologijos principais:

  1. Alternatyva metalo restauracijoms: dažniausiai yra šalinamos visos metalinės restauracijos burnoje, tokios kaip amalgaminės plombos, metaliniai vainikėliai ar implantai. metalinių protezų alternatyvai yra naudojami labiausiai biosuderinami cirkonio bei kitų keramikinių masių vainikėliai ir dantų implantai.
  2. Dėmesys paciento rutinai: tai holistinė odontologija – vadovaujamasi požiūriu, kad burnos ertmės sveikata yra neatsiejama nuo viso organizmo gerovės. Todėl skiriamas didelis dėmesys mitybai, bei sveikai gyvensenai. Vengiama infekuotų endodontiškai gydytų dantų.
  3. Minimaliai invazyvus gydymas: visos chirurginės procedūros atliekamos maksimaliai atrauminiais įrenginiais, tokiais kaip ultragarsinis Pjezo aparatas. Norint užtikrinti uždegiminių sričių geriausią dezinfekciją, yra taikoma ozono terapija.

DUK apie biologinę odontologiją:

1. Kuo ypatinga biologinė odontologija?

Biologinė, arba holistinė odontologija – tai odontologijos požiūris, kuris orientuojasi į burnos ligas ne kaip į atskiras, o kaip susijusias su viso organizmo bendra sveikata. Toks holistinis gydymas odontologijoje, plačiai naudojamas Šveicarijoje, Vokietijoje bei JAV.

2. Koks skirtumas tarp biologinės/holistinės odontologijos ir paprastos odontologijos?

Skirtingai nei tradicinė odontologija, holistinė odontologija dantis ir burnos ertmę vertina kaip bendrą organizmo visumą – gydytojas ne tik įvertina danties būklę, bet skiria dėmesį paciento mitybai, sveikai gyvensenai.

Taikant biologinę odontologiją, naudojami minimaliai invazyvūs diagnostikos ir gydymo metodai, kurie užtikrina mažesnę traumų, uždegimų tikimybę. Taip pat biologinė odontologija neatsiejama nuo puikų biosuderinamumą su žmogaus organizmu turimų medžiagų, tokių kaip cirkonio implantai. Jie ženkliai sumažina infekcijų riziką ir skatina greitesnį gijimą.

3. Kaip burna siejasi su visu organizmu?

Burna yra pradinė organų sistema virškinamajame trakte ir viskas, kas į ją patenka, stemple keliauja toliau arba patenka į kraujotaką. Jeigu burnoje yra daug įvairių dirgiklių, alergenų (tokių kaip metalai bei jų lydiniai, toksiškos medžiagos, negyvi infekuoti dantys, uždegiminiai procesai ir pan.), šie komponentai patenka į organizmą, absorbuojami į kraujotaką ir gali pakenkti gyvybiškai svarbiems organams. Todėl rūpinantis burnos būkle, užtikrinama gera viso organizmo sveikata.

4. Kodėl atkuriant/protezuojant dantis nerekomenduojate naudoti metalo restauracijų?

Titaniniai implantai yra plačiai naudojami, dar neseniai buvo manoma, kad jie yra visiškai saugūs žmogaus organizmui. Vis dėlto, atlikti naujausi moksliniai tyrimai ir kasmet augantis alergijos atvejų skaičius skatina iš naujo įvertinti titano implantų suderinamumą su žmogaus organizmu.

5. Galimą titano implantų neigiamą poveikį lemia dvi pagrindinės priežastys:

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.