Titanas nėra toksiškas, tačiau gali sukelti alergijas. Šiuolaikinei medicinai pavyko iki minimumo sumažinti alergijas titanui, bet vis dėlto „Melisa“ testą atliekančių laboratorijų duomenimis, tiriamųjų grupėje išlieka iki 4 proc. neatpažintų alergijos atvejų.
Titanas, kaip ir visi metalai, korozijos metu išlaisvina daleles, organizme virstančias jonais ir prisijungiančias prie baltymų. Alergiškų žmonių organizmas atakuoja šias struktūras, pradėdamas grandininę reakciją (dažni simptomai: odos bėrimas, raumenų skausmai, lėtinis nuovargio sindromas). Nustačius alergiją, derėtų vengti kontaktų su titanu – gali tekti pakeisti pastą, kosmetiką, arba net pašalinti titano implantą.
Titanas yra naudojamas labai plačiai – nuo medicinos iki maisto pramonės, titano dioksido (žymimo kodu E171) yra ir kasdieniniuose produktuose. Jį naudoja keletas saldumynų gamintojų, tokių kaip Skittles ir M&M‘s. Visada tikrinkite maisto produktus, tabletes bei kosmetiką, ar juose nėra titano dioksido.
Titano oksido gali būti: kremuose nuo saulės (smulkiai sumaltas titano dioksidas blokuoja kenksmingus ultravioletinius spindulius), makiažo priemonėse (akių šešėliuose, nagų lakuose, lūpdažiuose ir pudroje), nes jis pašviesina ir paintensyvina makiažo spalvą, konditerijoje (naudojamas paryškinti saldainių spalvą), dražė apvalkaluose, kramtomojoje gumoje, dantų pastoje (naudojamas kaip pigmentas, kad pasta atrodytų baltesnė), buitiniuose dažuose (pagerina dangų patvarumą ir paryškina baltą spalvą), plastikiniuose pirkinių maišeliuose (suteikia tvirtumo ir balta spalvą), vaistų tabletėse ir vitaminuose (suteikia baltumą), spurgose, duonoje, liesame piene. Odontologijoje titano dioksidas naudojamas kaip spalvinis pigmentas kompozituose.
Be to, yra nustatyta, kad titano lydinių gamyboje išsiskiria nikelio priemaišos. Todėl titano gaminiai gali būti nepriimtini ir turint alergiją nikeliui (pvz., juvelyrikos dirbiniai ir kūno papuošalai).