Dantų šalinimas

Tai odontologinė procedūra, kurios metu išraunamas ar chirurgiškai pašalinamas nepagydomai pažeistas, nekokybiškas ar galintis sukelti komplikacijų dantis. Odontologijos klinikoje „Bioimplantai“ profesionaliai, neskausmingai ir atraumatiškai atliekamas netinkamo gydymui danties, protinių ir retinuotų dantų šalinimas, taikant vietinę nejautrą arba kartu atliekant sedaciją.

Kada prireikia dantų šalinimo

Pašalinti dantį dažniausiai reikia tuomet, kai dėl stiprių pažeidimų jo nebeįmanoma pagydyti, tinkamai atkurti atliekant plombavimą ar protezavimą, taip pat ortodontiniu tikslu ar sergant periodonto ligomis. Dantys gali būti šalinami ir gręsiant komplikacijoms dėl neišdygusių ar nepilnai išdygusių (retinuotų) dantų ar esant netaisyklingai išdygusių protinių dantų sukeltoms problemoms.

Protinius dantis rekomenduojama pašalinti, jeigu jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, juos sunku kokybiškai išvalyti, aplink juos kaupiasi minkštasis apnašas, kartojasi apydančio audinių uždegimai, formuojasi pūliniai, cistos, taip pat kai jie kelia grėsmę gretimų dantų sveikatai. Protiniai dantys gali būti šalinami ir atliekant ortodontinį gydymą.

Procedūros eiga

Sužinokite, kaip vyksta dantų šalinimas

1. Konsultacija ir diagnostika

Burnos chirurgo konsultacijos metu metu padaroma rentgeno nuotrauka, įvertinama paciento danties/-ų būklė, padėtis ir nusprendžiama, ar reikia jį/juos šalinti. Jeigu taip, aptariama, ar tai bus paprastas, ar sudėtingas (operacinis) dantų šalinimas, parenkamas nejautros būdas.

2. Paprastas danties šalinimas

Paprastas danties šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą. Suveikus nejautrai, dantis pašalinamas greitu ir tiksliu judesiu.

3. Sudėtingas (operacinis) danties šalinimas

Sudėtingas pažeistų, protinių ar retinuotų dantų šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą arba kartu su sedaciją.

4. Vienmomentė implantacija

Jei nusprendžiama pašalintą dantį iš karto atkurti, po danties pašalinimo į jo vietą įsriegiamas danties šaknį pakeičiantis cirkonio implantas.

Kreipkitės dėl dantų šalinimo

Patyręs klinikos „Bioimplantai“ burnos chirurgas Remigijus Urbonas užtikrins, kad pažeisto danties, protinių ar retinuotų dantų šalinimas bus atliktas greitai, profesionaliai, atraumatiškai be skausmo ir nemalonių pojūčių.

Registracija internetu Kontaktai

Remigijus Urbonas

Burnos chirurgas

Daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtį turintis specialistas, nuolat gilina žinias ir tobulina savo kvalifikaciją seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2011 m. gydytojas yra Lietuvos Odontologų rūmų ir Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų draugijos narys. Patyręs specialistas ne tik profesionaliai atlieka chirurgines procedūras, bet ir pasirūpina, kad pacientai jų metu jaustųsi maksimaliai komfortiškai.

Dantų atkūrimo galimybės po jų pašalinimo

1. Vieno danties atkūrimas

Į pašalinto danties vietą įsriegiamas cirkonio oksido implantas, ant kurio iš karto (atliekant vienmomentę implantaciją) arba jam prigijus, tvirtinamas danties vainikėlis.

2. Kelių dantų atkūrimas

Prireikus pašalinti 3-4 gretimus dantis, jie gali gali būti atkurti 2 cirkonio oksido implantais ir dantų vainikėlių tiltu. Kiekvienas dantį taip pat galima atkurti atskiru cirkoniniu implantu. Kiekvienu atveju, įvertinę Jūsų klinikinę situaciją, pasiūlysime asmeniškai Jums tinkamiausią sprendimą.

3. Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas ant 4-8 cirkonio implantų

Prireikus pašalinti visus vieno žandikaulio dantis, jie atkuriami sriegiant 4, 6 arba 8 cirkonio oksido implantus ir tvirtinant ant jų fiksuojamą protezą. Kiek cirkoninių implantų bus sriegiama, nuspręsime įvertinę Jūsų burnos ir žandikaulio kaulo būklę, aptarę Jūsų poreikius bei finansinius lūkesčius.

4. Dantų protezavimas ant cirkonio implantų. Sužinokite privalumus!

Ant bioimplantų tvirtinami protezai gaminami iš aukščiausios kokybės cirkonio oksido. Tai leidžia pasiekti puikų estetinį vaizdą, precizišką protezo tikslumą ir užtikrinti geresnę burnos higieną. Cirkonio oksido dėka atkurtų dantų estetinis vaizdas neprarandamas net prireikus trūkstamus defektus atstatyti tiltais. Šlifuojant dantis maksimaliai išsaugomi danties audiniai, nes nereikia paruošti papildomos vietos metalui. Cirkoniniai protezai yra ir itin draugiški dantenoms – jos puikiai priglunda prie nupoliruoto cirkoninio protezo paviršiaus, taip užkirsdamos kelią infekcijos patekimui. Dėl savo tvirtumo cirkonio oksidas – geriausias pasirinkimas ir didelio kramtymo krūvio srityse, padedantis išvengti keramikos nuskilimų.

D.U.K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų šalinimą.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.