Dantų implantacija cirkonio implantais

Remiantis holistiniu biologinės odontologijos požiūriu, XXI amžiuje nebegalime burnos sveikatos išskirti iš viso organizmo visumos. Kiekvienas mūsų organas tarpusavyje taip stipriai susijęs, kad net sudėtinga įsivaizduoti visus procesus. Todėl sparčiai tobulėjant šiuolaikinei odontologijai, diagnostikos ir gydymo technologijoms, dabar galime rinktis moderniausius ir labiausiai priimtinus mūsų organizmui sprendimus.

Šiuolaikinėje odontologijoje jau atsisakėme metalinių plombų bei protezų, dabar atėjo laikas atsisakyti ir metalinių implantų. Cirkonio implantai nebėra ateities implantai, tai – dabartis, kurią kiekvienas Jūsų galite pasirinkti.

Nors cirkonis priskiriamas metalams, tačiau cirkonio dioksidas (ZrO2) laikomas keramika, neturinčia jokių metalams būdingų savybių. Šiuo metu tai – labiausiai biosuderinama implantavimo medžiaga rinkoje. Cirkonis harmoningai dera su žmogaus audiniais ir yra žymiai priimtinesnis žmogaus kūnui nei alternatyvios implantavimo medžiagos. Tyrimai parodė visišką cirkonio implantų osteointegraciją be jokių uždegimo požymių ar reakcijų į svetimkūnį. Cirkonio implantai, kitaip nei titano implantai, yra hipoalergiški. Kasmet didėjant alergiškų žmonių skaičiui ir daugėjant žmonių, turinčių jautrią odą bei imuninės sistemos sutrikimus, didėja ir komplikacijų tikimybė. Net atlikus alergijos ir jautrumo metalams testus, alergijų rizika dėl titano implantų išlieka. Juolab, kad stipriausi jautrumo požymiai pasireiškia praėjus keleriems metams po operacijos.

Cirkonio implantai, kitaip nei metaliniai, yra hipoalergiški. Todėl juos saugu naudoti netgi ypač jautrią imuninę sistemą turintiems pacientams. Alergijos metalams gali išryškėti ne iš karto – po metų ar kelių. Dažniausi simptomai yra niežėjimas ar uždegimas, taip pat gali atsirasti raumenų skausmai, bendras nuovargis, kartais – sunkios odos reakcijos. Ypač įvairūs alergijų simptomai pasireiškia pacientams, kurie organizme turi daugiau įvairių implantų, tokių kaip kelio, klubo sąnarių ar po senesnių traumų paliktų lūžusius kaulus sutvirtinančių metalinių plokštelių.

Odontologijos klinikoje „Bioimplantai“ naudojami kelių gamintojų cirkonio implantai. Visi jie yra sertifikuoti nepriklausomos, pelno nesiekančios organizacijos „Clean Implant“. Ši organizacija tiria, ar po gamybos ir pakavimo procesų ant implanto paviršiaus nėra išlikusių įvairių priemaišų, pavyzdžiui, įvairių metalų mikronuolaužų. Todėl šie implantai yra ypač švarūs.

Pati operacija cirkoniniais implantais skiriasi nuo procedūros, kurios metu naudojami titano implantai, todėl tam reikalingos specialios žinios. Aukštos kokybės rezultatą gali užtikrinti tik specialius mokslus baigęs ir patirtį turintys specialistas.

Tyrimai parodė, kad apie keramikinius implantus dantenų kraujotaka yra labai panaši į kraujotaką apie natūralius dantis. Be to, prie keramikos paviršiaus daug mažiau kaupiasi bakterijos, o tai padeda užtikrinti geresnę burnos higieną ir išvengti dantenų uždegimų rizikos. Cirkonio keramika – bioinertinė medžiaga, todėl ji atspari cheminei korozijai, nėra laidi elektros srovei ar šilumai, neemigruoja į kitas organizmo vietas ir niekaip kitaip netrikdo optimalios burnos sveikatos. Tuo tarpu mokslo įrodyta, kad atsidengę titano implantai koroduoja drėgnoje burnos ertmėje, ypač jei burnoje yra daugiau metalinių restauracijų ar fluoro jonų. Titano dalelės migruoja ne tik į gretimus audinius, bet ir į sritinius limfmazgius (tai gali ypač stipriai pasireikšti esant periimplantitui).

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.