Kodėl taip daroma?
Kai dantis numiršta, atliekant endodontinį gydymą iš danties pašalinamas pagrindinis nervas (pulpa), kraujagyslės ir limfagyslės, ir pagrindinis danties kanalas ar kanalai yra užplombuojami endodontine medžiaga. Tačiau dantyje, būtent dentine, jo daugybėje išsišakojusių kanalėlių, lieka daug gretutinių nervų, kraujagyslių, limfagyslių, kurios taip pat numiršta. Juose taip pat lieka esančios bakterijos ir kiti mikroorganizmai, jie nėra dezinfekuojami ir tarsi užcementuojami nuo cirkuliacijos, lieka tose tubulėse, ten numiršta, genda, pūna ir gamina toksinus. Jeigu žmogaus imuninė sistema gera, su šiais toksinais organizmas sugeba susidoroti. Tačiau jeigu imunitetas dėl įvairių priežasčių nusilpęs, organizmas gali nesugebėti su jais kovoti, todėl toksinų kiekis didėja, o tuo pačiu didėja infekcija, kuri tirpdo kaulą ir gali sukelti įvairius uždegiminius procesus. Esant tokiems uždegiminiams procesams kyla vietinių reakcijų, tokių kaip tinimas, skausmas, taip pat gali sutrikdyti akupunktūrinę meridijanų sistemą, o tai gali turėti įtakos įvairiems organams, kurie susiję per akupunktūrinius meridijaninius takus. Taigi, dantyje likusios bakterijos gali nuodyti visą organizmą.
Pagal holistinės odontologijos sampratą negyvas dantis traktuojamas kaip darantis žalą, kol jis nepašalinamas, nes jis susijęs su visu organizmu. Per visą mūsų organizmą eina limfinė sistema, kiekvienas limfinės sistemos tunelis praeina ir pro atitinkamus dantis. Taigi, kiekvienas dantis atsakingas už skirtingus organus. Pavyzdžiui, krūminiai dantys limfine sistema susiję su krūtine, todėl kai kuriose šalyse (Šveicarijoje, Prancūzijoje ir kt.) esančiose biologinėse klinikose, krūties vėžys negydomas tol, kol moteris nepasišalina šių dantų, jeigu jie buvo gydyti endodontiškai. Remiantis tyrimų duomenimis, daugumos krūties vėžiu sergančiųjų moterų pirmi-antri krūminiai dantys yra gydyti endodontiškai.
Išrovus tam tikrą endodontiškai gydytą dantį gali baigtis nugaros skausmai, inkstų ligos ir pan. Prieš širdies ir kraujagyslių operacijas, taip pat rekomenduojama pasišalinti infekcijos židinius.
Taigi, sekant visame pasaulyje vis labiau populiarėjančia biologinės odontologijos holistine koncepcija, dantų šaknų kanalų nebegydomi, o endodontiškai gydyti dantys – šalinami. Tiesa, esant stipriam imunitetui, minėti simptomai gali ir nepasireikšti, todėl endodontiškai gydytų dantų šalinti nebūtina, tačiau visuomet būtina įspėti pacientus apie jų keliamą riziką
Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!
Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.