Metalinių plombų, metalinių vainikėlių bei metalinių implantų šalinimas

Nuo seniausių laikų pažeistiems danties audiniams atstatyti buvo naudojami įvairūs metalai. Dažniausiai tai būdavo aukso lydiniai. 19 a. buvo išrasta žymiai pigesnė alternatyva – amalgaminės plombos. Šių plombų sudėtyje be įvairių metalų lydinių yra ir gyvsidabrio. Dėl įvairių mechaninių, cheminių bei terminių veiksnių, gyvsidabris iš amalgamos gali pasklisti į burną bei visą organizmą, taip sukeldamas neurotoksinį, imunosupresinį poveikį, sutrikdydamas endokrininę sistemą bei nulemdamas autoimuninius sutrikimus. Todėl daugelyje šalių šias plombas naudoti uždrausta. Vis dėlto daugelis žmonių jas dar turi.

Kasmet didėja ir alergijų titanui atvejų, nors dar visai neseniai buvo manoma, kad šis metalas biosuderinamas su žmogaus organizmu. Svarbiausia to priežastis yra tai, kad titano dioksidas, pramonėje žymimas kodu E171, labai plačiai naudojamas maisto, kosmetikos bei farmacijos pramonėse kaip priedas, norint suteikti produktui estetiškesnę baltai blizgią spalvą. Vis dėl to 2022 m. vasarą, Europos Sąjunga uždraudė naudoti šį priedą maisto ir kosmetikos pramonėse. Deja, jis vis dar plačiai naudojamas farmacijoje bei dantų pastų sudėtyje. Taip pat nustatyta, kad esant uždegimui apie implantus – t.y. periimplantitui, titaniniai implantai taip pat koroduoja (rūdija), o šį procesą ypač pagreitina fluoras, kurio dažnai galime rasti dantų pastose.

Taigi, mūsų burnose naudojami metalai daro be galo daug žalos visam mūsų organizmui. Taikant biologinės odontologijos principus, visos metalinės plombos, vainikėliai, įklotai, užklotai bei implantai yra šalinami ir pakeičiami žymiai priimtinesnėmis bemetalėmis medžiagomis.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.