Tokios sritys gali atsirasti bet kuriame žmogaus kaule, bet dažniausiai diagnozuojamos žandikauliuose, o ypač pašalintų protinių dantų srityse. Rentgenologiškai jos matomos kaip kaulinės ertmės, o kliniškai jos tarsi užpildytos geltonos spalvos riebaliniu audiniu. Šie fiziologinio kaulo gijimo sutrikimai gali pasireikšti dėl labai sudėtingo danties rovimo, ilgai besitęsiančios danties infekcijos, po danties rovimo neišgramdytų periodonto audinių ar tiesiog dėl susikaupusių didelių toksinų kiekių. Šių ertmių viduje dažnai aptinkamas bakterijų, virusų, grybelių, parazitų išvešėjimas, atipinių ląstelių pagausėjimas ar net įvairių sunkiųjų toksiškų metalų sankaupos. Tokie pažeidimai kritiniais gyvenimo etapais gali turėti didelės įtakos įvairių lėtinių ligų atsiradimui, padidėjusiam viso organizmo streso lygiui ir bendrai sveikatos būklei.
Dažnai uždegiminės ertmės gali susiformuoti ir endodontiškai gydytų dantų srityse. Taip atsitinka, nes gydant danties pulpą stengiamasi tiek chemiškai, tiek mechaniškai pašalinti visus uždegiminius audinius iš kanalų sistemos. Vis dėlto, stipriai infekuotų dantų dentino kanalėliuose esančių bakterijų gali nepavykti pilnai dezinfekuoti. Esant silpnesnei imuninei sistemai, šios bakterijos gali suvešėti ir išskirti į žandikaulį įvairių toksinų, taip pažeisdamos kaulą. Uždegiminių ertmių susidarymo profilaktikai arba NICO‘s šalinimui, būtina stiprinti imuninę sistemą ir paruošti kaulą fiziologiniam kaulo gijimui.
Odontologijos klinikoje „Bioimplantai“ danties ar NICO‘s šalinimas atliekamas laikantis biologinės odontologijos rekomendacijų – atraumatiškai, naudojant ultragarsinį pjezo aparatą, alveolė po šalinimo gerai išgramdoma ir dezinfekuojama ozonu, taip pat taikoma PRF terapija.
Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!
Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.