Cirkonio ir titano dantų implantai. Kuo jie skiriasi?

Visame pasaulyje sparčiai populiarėjant holistiniam požiūriui į žmogaus sveikatą, populiarėja ir dantų implantacija cirkoniniais implantais. Tai – pažangi alternatyva dantų implantacijai titano implantais. Apie tai, kas lemia tokį pacientų pasirinkimą ir kuo skiriasi cirkonio ir titano implantai pasakoja klinikos „Bioimplantai“ burnos chirurgas, vienas iš nedaugelio sertifikuotų dantų atkūrimo cirkonio oksido implantais specialistų mūsų šalyje Remigijus Urbonas.

Pasak patyrusio gydytojo, cirkonio keramikos implantai, lyginant su titano, pasižymi daugeliu privalumų. Dėl savo unikalių savybių šie implantai dažnai vadinami bioimplantais.

Cirkonio keramikos implantai yra labiau biosuderinami, nes neturi metalams būdingų savybių. Šiai dienai cirkonio oksidas – labiausiai biosuderinama implantavimo medžiaga rinkoje.

Jie taip pat yra atsparesni uždegimams, nes ant cirkonio implantų paviršiaus sunkiau kaupiasi apnašos ir bakterijos, todėl paprasčiau užtikrinti gerą burnos higieną.

Cirkonis harmoningai dera su žmogaus audiniais ir yra žymiai priimtinesnis mūsų kūnui nei titanas ar kitos implantų gamybai naudojamos medžiagos. Dėl savo biosuderinamumo cirkoniniai implantai nesukelia jokių uždegiminių ar alerginių reakcijų, todėl užtikrinamas lengvesnis jų prigijimas. Moksliniais tyrimais įrodyta visiška cirkonio implantų osteointegracija be jokių uždegimo požymių ar reakcijų į svetimkūnį.

Dėl natūralios baltos cirkonio oksido spalvos užtikrinamas ir geresnis bioimplantais atkurtų dantų estetinis vaizdas. Dažniausiai pasitaikanti estetinė titano implantų problema – pilki „šešėliai“, atsirandantys aplink vainikėlius, ypač tais atvejais, kai pacientai turi plonas dantenas ar polinkį į dantenų recesijas. Tuo tarpu cirkoniniai implantai atrodo tarsi natūralus dantys.

„Cirkonio oksidui būdingos fizikinės savybės taip pat sukuria natūralumo pojūtį. Cirkonio keramika yra bioinertinė medžiaga, todėl ji atspari cheminei korozijai, nėra laidi elektros srovei ar šilumai, neemigruoja į kitas organizmo vietas, nesukelia imuninio atsako ir niekaip kitaip netrikdo optimalios burnos sveikatos. Tuo tarpu, remiantis mokslinių tyrimų išvadomis, atsidengę titano implantai koroduoja drėgnoje burnos ertmėje, ypač tais atvejais, kai burnoje yra daugiau metalinių restauracijų ar fluoro jonų. Titano dalelės migruoja ne tik į gretimus audinius, bet ir į sritinius limfmazgius (tai ypač gali pasireikšti esant periimplantitui)“, – aiškina Remigijus Urbonas.

Specialistas sako, kad cirkonio oksido implantai – geriausias pasirinkimas, siekiant sukurti kuo natūralesnius dantis ir pateisinti itin aukštus estetinius reikalavimus turinčių pacientų lūkesčius. Naujos kartos, itin geru biosuderinamumu pasižymintys ir natūralią danties šaknį beveik idealiai atkartojantys cirkonio keramikos dantų implantai padeda išvengti daugelio rizikų, užtikrinti greitesnį gijimą, nepriekaištingą dantų atkūrimo kokybę ir ilgaamžius rezultatus.

Tačiau burnos chirurgas pabrėžia, kad implantacija cirkoniniais implantais skiriasi nuo implantacijos titano implantais, todėl reikalingos specialios žinios. Aukštos kokybės rezultatą atkuriant dantis cirkonio oksido implantais gali užtikrinti tik specialius mokslus baigęs ir patirtį turintys specialistas. Svarstančius apie dantų atkūrimą bioimplantais ar tiesiog norinčius daugiau apie juos sužinoti, Remigijus Urbonas kviečia į konsultaciją, kurios metu atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.