Esu alergiškas metalui. Ar man įmanoma atkurti dantis?

Odontologijoje plačiai naudojami nikelis, chromas, sidabras bei kiti alergijas sukeliantys metalai. Skirtingi metalai būdami laidžioje terpėje (seilėse), sukuria baterijos efektą, kitaip vadinamą galvanizacija. Esant tokiai reakcijai, metalų korozija vyksta sklandžiau ir išlaisvina daug metalų jonų į organizmą. Todėl didėja metalų toksiškumas ir alergijų kiekis. Pacientai taip pat gali turėti kitų metalinių protezų ( pvz., kelio ar klubo sąnario). Taigi, įvairūs metalai gali reaguoti tarpusavyje visame mūsų organizme sukeldami įvairias nepageidaujamas reakcijas.

Nors dar visai neseniai buvo manoma, kad implantų gamybai naudojamas titanas yra biosuderinamas su žmogaus organizmu, tačiau alergijų titanui atvejų ir su tuo susijusių komplikacijų kasmet daugėja. Taip yra todėl, kad titano dioksidas, pramonėje žymimas kodu E171, labai plačiai naudojamas maisto, kosmetikos bei farmacijos pramonėse kaip priedas, padedantis suteikti produktui estetiškesnę baltai blizgią spalvą. Vis dėl to 2022 m. vasarą, Europos Sąjunga uždraudė naudoti šį priedą maisto ir kosmetikos pramonėse. Deja, jis vis dar plačiai naudojamas farmacijoje bei dantų pastų sudėtyje. Taip pat nustatyta, kad esant uždegimui apie implantus – t. y. periimplantitui, titaniniai implantai taip pat koroduoja (rūdija), o šį procesą ypač pagreitina fluoras, kurio dažnai galime rasti dantų pastose.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai žmonės yra alergiški titano dantų implantams arba vienam iš titano lydinyje naudojamų metalų. Titano dantų implantai paprastai gaminami iš titano lydinio, t. y. kelių metalų (nikelio, vanadžio, aliuminio ir kt.) derinio. Pastebėta, jog dažniausiai alergines reakcijas sukelia nikelis.
Geriausias būdas sužinoti, ar nesate alergiškas metalams – prieš pradedant gydymą atlikti reikiamus tyrimus. Klinikoje „Bioimplantai“ Jums pasiūlysime klasikinį metalo jautrumo lopo testą arba specifinį testą „Melisa“, galintį itin tiksliai nustatyti bet kokį jautrumą konkretiems metalams. Tyrimų atsakymai padės išsirinkti dantų atkūrimui tinkamiausias medžiagas ir išvengti komplikacijų rizikos

Jeigu turite alergiją metalams, saugiai ir patikimai atkurti dantis galite cirkonio oksido implantais. Nors cirkonis yra metalas, tačiau cirkonio dioksidas, kuris naudojamas dantų implantams, yra keramika, neturinti jokių metalams būdingų savybių. Cirkonio keramika specialistų pripažįstama labiausiai bioinertiška ir biosuderinama iš visų šiuo metu implantų gamybai naudojamų medžiagų. Cirkonio oksidas nesukelia alergijų, nes šią medžiaga organizmas priima kaip natūralią. Tuo pačiu šį medžiaga yra itin estetiška ir neįtikėtinai tvirta, todėl ji plačiai naudojama ir dantų restauracijų gamybai.

Remigijus Urbonas

Kviečiame registruotis

Turite daugiau klausimų dėl titano ar cirkonio implantų? Norite itin saugaus dantų atkūrimo ir ilgaamžio rezultato?  Vienas iš nedaugelio sertifikuotų dantų atkūrimo cirkonio oksido implantais (bioimplantais)  specialistų mūsų šalyje, klinikos „Bioimplantai“ burnos chirurgas Remigijus Urbonas laukia Jūsų konsultacijoje. Jos metu, atsižvelgdamas į Jūsų burnos ir bendrą sveikatos būklę bei įvertinęs visas galimas rizikas, gydytojas pristatys Jums tinkamiausius dantų atkūrimo būdus ir padės apsispręsti dėl geriausiai Jūsų poreikius atitinkančių dantų implantų pasirinkimo.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.