Kokie yra titaninių implantų trūkumai?                 

Plačiai naudojami titano implantai daugeliui pacientų yra puikus gydymo sprendimas, padedantis efektyviai atkurti prarastus dantis. Tačiau klinikos „Bioimplantai“ burnos chirurgas Remigijus Urbonas sako, jog siekiant užtikrinti kokybišką ir ilgaamžį rezultatą, svarbu žinoti, kad titaninių implantų sudėtyje esantys metalai (nikelis, chromas ir kiti), gali sukelti alergines reakcijas.

Tiek titanas, tiek kiti metalai gali koroduoti, praleisti šilumą ar sukurti baterijos efektą, reaguodami su kitais burnoje esančiais metaliniais protezais. Korozijos metu metalai išlaisvina daleles, organizme virstančias jonais ir prisijungiančias prie baltymų. Pasak burnos chirurgo, alergiškų žmonių organizmas atakuoja šias struktūras, pradėdamas grandininę reakciją. Dėl to jaučiami nemalonūs simptomai – raumenų skausmai, odos bėrimas, lėtinis nuovargio sindromas ir kt. Tačiau, patyrusio implantacijos specialisto teigimu, tai – ne vienintelis titaninių implantų trūkumas.

Nors šiuolaikiniai implantacijos metodai leidžia naudojant titano implantus maksimaliai natūraliai atkurti dantų estetinį vaizdą, esant plonam dantenų biotipui ar atsiradus dantenų recesijoms, aplink vainikėlius atsiranda pilki „šešėliai“. Tai, burnos chirurgo teigimu, dažniausiai pasitaikanti estetinė titano implantų problema.

R. Urbonas sako, kad dažniausia dantų implantų komplikacija yra periimplantitas – minkštųjų audinių ir kaulo apie implantą uždegimas, kylantis dėl blogos burnos higienos. Ant titano implantų paviršiaus labiau linkusios kauptis apnašos ir bakterijos, todėl sunkiau užtikrinti tinkamą burnos priežiūrą, o tai kelia didesnę uždegimo riziką.

Šiuolaikinė alternatyva titaniniams implantams – keramikiniai cirkonio oksido implantai. Dėl savo unikalių savybių šie implantai vis dažniau pakeičia titaninius.

Cirkonio implantai labiausiai atitinka natūralų dantį, nesukelia jokių alergijų, netrikdo natūralios dantenų kraujotakos, pasižymi žemesne bakterijų adhezija, todėl ženkliai mažiau kaupia apnašą. Būdami 100 proc. bemetaliai, jie yra atsparūs cheminei korozijai, nėra laidūs elektros srovei bei šilumai. Cirkonio implantai dėl savo baltos, panašios į natūralius dantis spalvos yra ir labiau estetiški. Cirkonio keramika lėčiau negu metalu sklinda šaltis ir karštis, o tai sukuria nuosavo danties pojūtį.

Gydytojas pabrėžia, jog nors daugeliu atveju kokybiškai atkurti dantis galima tiek titano, tiek cirkonio oksido implantais, esant alergijoms ir jautrumams įvairiems metalams, norint išvengti metalų korozijos ir galvanizacijos ar norint tiesiog bemetalių gydymo sprendimų, reikėtų rinktis keramikinius implantus.

Remigijus Urbonas

Kviečiame registruotis

Vienas iš nedaugelio sertifikuotų dantų atkūrimo cirkonio oksido implantais (bioimplantais)  specialistų mūsų šalyje, todėl norinčius daugiau sužinoti apie šiuos implantus ir dantų atkūrimo jais galimybes, kviečia atvykti į konsultaciją. Jos metu gydytojas ne tik atsakys į visus Jums rūpimus klausimus – atsakingai įvertinęs Jūsų burnos ir bendrą sveikatos būklę bei visas galimas rizikas, jis pasiūlys asmeniškai Jums tinkamiausius dantų atkūrimo būdus ir padės pasirinkti geriausiai Jūsų poreikius bei lūkesčius atitinkančius implantus.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.