Dantų implantacija cirkonio keramikos implantais

Tobulėjant medicinos technologijoms ir augant pacientų lūkesčiams, visame pasaulyje sparčiai populiarėja dantų implantacija cirkoniniais implantais. Tai – pažangi alternatyva dantų implantacijai titano implantais. Naujos kartos, pasižymintys itin geru biosuderinamumu ir natūralią danties šaknį beveik idealiai atkartojantys cirkonio keramikos dantų implantai padeda išvengti daugelio rizikų, užtikrinti greitesnį gijimą, nepriekaištingą dantų atkūrimo kokybę ir ilgaamžius rezultatus. Dėl savo unikalių savybių šie implantai dažnai vadinami bioimplantais.

Cirkonio keramikos dantų implantai – kas tai?

Nors cirkonis priskiriamas metalams, tačiau cirkonio dioksidas (ZrO2) laikomas keramika, neturinčia jokių metalams būdingų savybių. Cirkonio keramika specialistų pripažįstama labiausiai bioinertiška ir biosuderinama iš visų šiuo metu implantų gamybai naudojamų medžiagų. Cirkonio oksidas nesukelia alergijų, nes šią medžiaga organizmas priima kaip natūralią. Ant unikalaus cirkonio oksido implanto paviršiaus daug mažiau kaupiasi bakterijos – tai padeda užtikrinti geresnę burnos higieną ir išvengti uždegimų rizikos. Tuo tarpu dantenos prie cirkonio keramikos prilimpa geriau nei prie metalo (titano), todėl užtikrinamas geresnis estetinis vaizdas.

Cirkonio keramika – nepakeičiama medžiaga siekiant atkurti kuo natūralesnius dantis ir pateisinti itin aukštus estetinius reikalavimus turinčių pacientų lūkesčius. Dažniausiai pasitaikanti estetinė titano implantų problema – pilki „šešėliai“, atsirandantys aplink vainikėlius, ypač tais atvejais, kai pacientai turi plonas dantenas ar polinkį į dantenų recesijas. Tuo tarpu cirkoniniai implantai yra baltos spalvos, todėl atrodo kaip natūralus dantys. Natūralumo efektas sukuriamas ne tik dėl šios medžiagos estetinių savybių – cirkonio keramika nėra laidi šilumai, elektros srovei bei nesukelia imuninio atsako, o tai sukuria nuosavo danties pojūtį. Cirkonio keramika taip pat yra atspari cheminei korozijai.

Cirkonio keramikos ar titano implantas – ką pasirinkti?

Cirkonio keramikos implantų privalumai, lyginant su titano implantais:

– Labiau biosuderinami, nes neturi metalams būdingų savybių;
– Atsparesni uždegimams, nes ant jų paviršiaus sunkiau kaupiasi bakterijos;
– Dėl savo biosuderinamumo nesukelia jokių uždegiminių ar alerginių reakcijų;
– Užtikrina geresnį estetinį vaizdą (cirkonio dioksidas yra baltos spalvos).
– Dėl cirkonio dioksidui būdingų savybių, sukuriamas natūralumo pojūtis.

Registracija internetu Kontaktai

Dantų atkūrimo galimybės su cirkonio keramikos implantais

Implantacijos technologija

Remiantis dantų atkūrimo cirkoniniais implantais (bioimplantais) koncepcija, viską stengiamasi atlikti vieno vizito metu – pašalinti pažeistus dantis, į jų vietą įsriegti implantus, o ant jų pritvirtinti laikinas restauracijas (vienmomentė implantacija). Naudojant šį metodą, minimaliai traumuojami ir dirginami aplinkiniai audiniai, užtikrinamas greitesnis gijimas ir geresnis estetinis rezultatas.

Svarbu žinoti, jog dantų atkūrimas cirkoniniais implantais skiriasi nuo procedūros, kurios metu naudojami titano implantai, todėl tam reikalingos specialios žinios. Aukštos kokybės rezultatą gali užtikrinti tik specialius mokslus baigęs ir patirtį turintys specialistas.

Vieno danties atstatymas

Į pašalinto ar anksčiau prarasto danties vietą įsriegiamas cirkonio oksido implantas, ant kurio iš karto (atliekant vienmomentę implantaciją) arba jam prigijus, tvirtinamas danties vainikėlis.

Kelių dantų atstatymas

Netekus ar prireikus pašalinti 3-4 gretimus dantis, jie gali gali būti atkurti 2 cirkonio oksido implantais ir dantų vainikėlių tiltu. Kiekvienas dantį taip pat galima atkurti atskiru cirkoniniu implantu. Kiekvienu atveju, įvertinus Jūsų klinikinę situaciją, pasiūlysime asmeniškai Jums tinkamiausią sprendimą.

Visų vieno žandikaulio dantų atstatymas ant 4-8 cirkonio implantų

Visi vieno žandikaulio dantys atkuriami sriegiant 4, 6 arba 8 cirkonio oksido implantus ir tvirtinant ant jų fiksuojamą protezą. Kiek cirkoninių implantų bus sriegiama, nuspręsime konsultacijos metu, įvertinę Jūsų burnos ir žandikaulio kaulo būklę, aptarę Jūsų poreikius bei finansinius lūkesčius.

Dantų protezavimas ant cirkonio implantų. Sužinokite privalumus!

Ant bioimplantų tvirtinami protezai gaminami iš aukščiausios kokybės cirkonio oksido. Tai leidžia pasiekti puikų estetinį vaizdą, precizišką protezo tikslumą ir užtikrinti geresnę burnos higieną.

Cirkonio oksido dėka atkurtų dantų estetinis vaizdas neprarandamas net prireikus trūkstamus defektus atstatyti tiltais. Šlifuojant dantis maksimaliai išsaugomi danties audiniai, nes nereikia paruošti papildomos vietos metalui.  Cirkoniniai protezai yra ir itin draugiški dantenoms – jos puikiai priglunda prie nupoliruoto cirkoninio protezo paviršiaus, taip užkirsdamos kelią infekcijos patekimui. Dėl savo tvirtumo cirkonio oksidas – geriausias pasirinkimas ir didelio kramtymo krūvio srityse, padedantis išvengti keramikos nuskilimų.

Dantų atkūrimo ant cirkonio implantų rezultatai

Čia galite pamatyti cirkonio oksido implantais atkurtų dantų rezultatus. Pasidžiaukite kartu su mūsų laimingais pacientais.

Procedūros eiga

Sužinokite, kaip vyksta dantų atkūrimas cirkoniniais implantais.

1. Konsultacija ir diagnostika

Konsultacijos metu įvertinama dantų, žandikaulio kaulo būklė, atliekami reikalingi tyrimai, parenkamas implantacijos metodas, sudaromas tikslus gydymo planas.

2. Nuskausminimas

Procedūros metu dažniausiai naudojama vietinė nejautra, tačiau pacientui pageidaujant ar atliekant sudėtingesnes, ilgiau trunkančias procedūras, gali būti taikoma sedacija.

3. Danties pašalinimas ir implantacija

Pašalinamas pažeistas dantis. Į jo vietą įsriegiamas pakeičiantis danties šaknį implantas.

4. Laikinas protezavimas

Ant įsriegto implanto pritvirtinamas laikinas protezas.

5. Nuolatinis protezavimas

Maždaug po 3-6 mėn., specialiu įrenginiu patikrinama, ar implantas prigijęs. Jeigu taip, ant jo fiksuojamas nuolatinis protezas.

Remigijus Urbonas

Burnos chirurgas

Susipažinkite su procedūrą atliekančiu gydytoju

Klinikos „Bioimplantai“ burnos chirurgas Remigijus Urbonas yra vienas iš nedaugelio sertifikuotų dantų atkūrimo cirkonio oksido implantais (bioimplantais)  specialistų mūsų šalyje. 2018 m. gydytojas baigė kursus „The Swiss Biohealth Concept with Ceramic implants” (Kreuzlingen, Šveicarija). Patyręs burnos chirurgas taip pat yra pirmasis Baltijos šalyse „Tarptautinės bemetalių implantų asociacijos” ( angl. International Society of Metal Free Implantology (ISMI))  ir „Europos keramikinių implantų asociacijos“ ( angl. European Society for Ceramic Odontology (ESCI)) narys.

Kreipkitės dėl dantų atkūrimo cirkonio implantais

Norite džiaugtis nepriekaištingai atrodančiais ir natūralumo pojūtį suteikiančiais atkurtais dantimis? Registruokitės konsultacijai dėl dantų atkūrimo cirkoniniais implantais ir visai neužilgo galėsite mėgautis nevaržoma šypsena!

Registracija internetu Kontaktai

D.U.K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų implantaciją.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.