Ortodontinė burnos chirurgija

Tai invazinės procedūros, kurios atliekamos siekiant padėti gydytojui ortodontui išgauti tam tikrus dantų judesius bei rotacijas. Tam reikia papildomų atramų, ant kurių gydytojas ortodontas galėtų kabinti įvairias gumytes, spyruokles ir pan., leidžiančias taikyti specifinį traukimą ir sėkmingai gydyti sunkesnius sąkandžio problemų atvejus.

Dažniausiai kasdieninėje ortodontijoje naudojami mikroimplantai – maži varžteliai, kuriuos įsukus tarp danties šaknų arba aukščiau jų, jie atlieka atramos funkciją. Mikroimplantai leidžia tiksliau judinti dantis tais atvejais, kai breketų konstrukcijos nepakanka. Tačiau šie varžteliai yra labai ploni ir trumpi, todėl juos galima sriegti tik į kietą kaulą viršutiniame žandikaulio priekyje ir beveik visame apatiniame žandikaulyje.

 

Kartais, norint išgauti kitokius dantų judesius, reikalinga atrama minkštesniame kaule. Tokiu atveju mikroimplantai netinka, nes, panaudojus jėgą, jie dažniausiai iškrenta. Tokiu atveju pasitelkiami ortodontiniai „Bollard“ implantai. Jie fiksuojami viršutiniame žandikaulyje prie skruostikaulio ataugos trimis mažais varžteliais ir leidžia išgauti labai stiprią atramą. „Bollard“ implantai, suteikiantys galimybę koreguoti daugybę būklių, kurių  nebūtų buvę galima visiškai išgydyti jų nenaudojant, specialistų pripažįstami efektyviausia sąkandžio tiesinimo priemone tarp savo tipo ortodontinių aparatų.

 

Kartais, jeigu leidžia anatominės struktūros, gali būti naudojami ortodontiniai implantai „IZC“ (angl. Infra-Zygomatic Crest). Tai – ortodontinių implantų „Bollard“ alternatyva, užtikrinanti dar mažiau invazyvią procedūrą ir padedanti išvengti minkštųjų audinių dirginimo. Ilgesnis ir storesnis implantas „IZC“ įsukamas is karto į skruostikaulio ataugą. Unikalus šių implantų dizainas ir fizikinės savybės maksimaliai sumažina traumų, uždegimų ir paciento diskomforto tikimybę.

Apie mikroimplantų sriegimo procedūrą

Mikroimplantų sriegimas – greita ir nesudėtinga procedūra. Jos metu taikoma vietinė nejautra, tad pacientas nejaučia jokio skausmo. Nedidelis diskomfortas gali būti jaučiamas pirmomis dienomis po procedūros, tačiau jis netrukdo įprastai veiklai. Pasiekus norimus ortodontinio gydymo rezultatus mikroimplantai lengvai pašalinami.

Kitos ortodontinės burnos chirurgijos paslaugos

Nešdygusių dantų retinuotų dantų atvėrimas ir ortodontinės sagutės fiksavimas jų daiginimui

Tai – chirurginė procedūra, atliekama esant neišdygusiam ir užstrigusiam dančiui (dažniausiai iltiniam), norint išvengti jo šalinimo.  Procedūros metu dantis chirurgiškai atveriamas, išlaisvinamas iš kaulo, o prie jo vainiko fiksuojama maža sagutė su grandinėle. Tempiant už jos, prie dantų lanko daiginamas neišdygęs dantis.

 

Kortikotomija

Tradicinis ortodontinis gydymas užtrunka gan ilgai, tuo tarpu pacientai tikisi greitesnio rezultato. Mokslininkams išsiaiškinus, kokie procesai vyksta gyjant kaului, ortodontinio gydymo paspartinimui vis dažniau pasitelkiama kortikotomija. Tyrimų duomenimis, didžiausią rezistenciją danties judėjimui sukuria kaulo kortikalinis sluoksnis, todėl, suardžius jo vientisumą, dantis juda greičiau.

Kortikotomija – tai chirurginė procedūra, padedanti pasiekti greitesnį danties judėjimą, nepažeidžiant periodonto raiščio. Ją atlikus įvyksta kaulinio audinio demineralizacija ir sukeliamas vietinis pagreitėjimo fenomenas, o ortodontinio gydymo trukmė gerokai sutrumpėja. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad taip padidėja kaulo tankis, o dantis per trečdalį tradicinio ortodontinio gydymo laiko gali pajudėti 2-3 kartus toliau.

Remigijus Urbonas

Burnos chirurgas

Daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtį turintis specialistas, nuolat gilina žinias ir tobulina savo kvalifikaciją seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2011 m. gydytojas yra Lietuvos Odontologų rūmų ir Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų draugijos narys. R. Urbonas taip pat yra vienas iš nedaugelio sertifikuotų biologinės odontologijos specialistų mūsų šalyje.

Patyręs specialistas, naudojantis naujausias chirurginio gydymo metodikas ir nuolat tobulinantis savo kvalifikaciją ne tik profesionaliai atlieka ortodontines burnos chirurgijos procedūras, bet ir pasirūpina, kad pacientai jų metu jaustųsi maksimaliai komfortiškai.

Gydytojas siekia, kad ortodontinis gydymas geriausiai atitiktų kiekvieno paciento poreikius, todėl atsižvelgiant į klinikinę situaciją ir gydymo tikslą, kiekvienu atveju parenka tinkamiausias priemones ir gydymo metodą. Specialisto profesionalumas, sukauptos žinios ir patirtis, padeda pasiekti geriausius, dažnai pacientų lūkesčius pranokstančius rezultatus.

Kreipkitės dėl ortodontinių burnos chirurgijos procedūrų

Odontologijos klinikoje „Bioimplantai“ profesonaliai atliekamas įvairių ortodontinio gydymo konstrukcijų diegimas ir šalinimas. Čia siūlomi naujausi metodai, padedantys greičiau ir efektyviau koreguoti netaisyklingą sąkandį, o biologinės odontologijos koncepcija, kuria remiantis naudojamos labiausiai biosuderinamos medžiagos, padeda išvengti komplikacijų ir pasiekti geriausių rezultatų.

Registracija internetu Kontaktai

D.U.K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie ortodontinę burnos chirurgiją

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.