PRF terapija

Tai trombocitais praturtintas fibrinas. Jam išgauti naudojamas paciento kraujas, kuris paimamas iš venos ir centrifuguojamas, taip išskiriant ypač gyvybingas kamienines ląsteles, trombocitus, augimo faktorius. Šis koncentratas stimuliuoja kaulo ir minkštųjų audinių regeneraciją, naujų ląstelių formavimąsi, mažina uždegimo ir komplikacijų riziką. Svarbiausias PRF terapijos privalumas yra tai, kad gijimo procesams paskatinti naudojamas natūralus paties paciento audinys, todėl jis visiškai nesukelia svetimkūnio reakcijų. Odontologijoje PRF terapija dažniausiai taikoma siekiant užtikrinti greitesnį ir sklandesnį gijimo procesą po chirurginių procedūrų.

Procedūros eiga

Sužinokite, kaip atliekama procedūra:

1. Kraujo paėmimas

Pacientui iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo.

2. Kraujo centrifugavimas

Kraujas centrifuguojamas kol kraujo ląstelės atsiskiria į atskirus komponentus. Taip išgaunamas gelio konsistencijos trombocitais praturtintas fibrinas (PRF), kuriame esančių trombocitų koncentracija daug didesnė nei įprastai kraujyje. Jis dedamas į sterilią dėžutę.

3. PRF terapija

Pacientui atliekant suplanuotą chirurginę operaciją, operuota sritis uždengiama PRF sluoksniu.

4. Gijimas

Operacijos vieta užsiuvama. PRF užtikrina tolygų ir nenutrūkstamą augimo faktorių tiekimą į operuotą sritį – po injekcijos kraujo koncentratas dėl skysto fibrino tinklo net 7–14 dienų skleidžia juos audiniuose, taip skatindamas audinių regeneraciją.

Remigijus Urbonas

Burnos chirurgas

Susipažinkite su procedūrą atliekančiu gydytoju

Daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtį turintis specialistas, nuolat gilina žinias ir tobulina savo kvalifikaciją seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2011 m. gydytojas yra Lietuvos Odontologų rūmų ir Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų draugijos narys. Patyręs specialistas, naudojantis naujausias chirurginio gydymo metodikas ir nuolat tobulinantis savo kvalifikaciją ne tik profesionaliai atlieka chirurgines procedūras, bet ir pasirūpina, kad pacientai jų metu jaustųsi maksimaliai komfortiškai, o gijimo procesas būtų greitas ir sklandus. Gydymo metu taikydamas PRF terapiją bei kitus biologiškai priimtiniausius gydymo metodus, gydytojas siekia padėti pacientams gyventi sveikiau.

Kreipkitės dėl chirurginio gydymo

Kad ir kokio chirurginio gydymo beprireiktų, užtikriname, kad  klinikoje „Bioimplantai“ visos procedūros bus atliktos profesionaliai, saugiai, tausojančiai, be skausmo ir nemalonių pojūčių.

Registracija internetu Kontaktai

PRF terapijos nauda

Mokslinių tyrimų duomenimis, pacientai, kuriems odontologinio chirurginio gydymo metu buvo pritaikyta PRF terapija, rečiau skundėsi nemaloniais pooperaciniais pojūčiais ir gerė skausmą malšinančius vaistus, o gijimo procesas vyko sklandžiau ir greičiau.

D. U. K.

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.