Sedacija

Nors chirurginės odontologinės procedūros visuomet atliekamos taikant vietinę nejautrą, taip užtikrinant, kad jos bus beskausmės, daugelis žmonių prieš jas jaučia nerimą, kurio pagrindinė priežastis – skausmo baimė. Tais atvejais, kai nerimo ir baimės nepavyksta nuslopinti, o tai gali sutrikdyti sklandžią procedūros eigą, pacientui gali būti atliekama sedacija – medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas. Intraveninė sedacija padeda pacientui jaustis visiškai ramiai ir dažnu atveju užsnūsti. Nors sedacijos metu pacientas dažniausiai išlieka pakankamai sąmoningas, gali kalbėti ir atsakyti į klausimus, jis nebejaučia jokio nerimo, todėl procedūrą galima atlikti ne tik saugiai, bet ir nesukeliant jokio diskomforto bei blogų emocijų.

Sedacija gali būti taikoma ne tik jaučiantiems didelį nerimą ir baimę pacientams. Šis nejautros būdas dažnai pasitelkiamas atliekant ir sudėtingesnes, didesnės apimties burnos chirurgijos procedūras. Sedacija taip pat rekomenduojama turintiems žemą skausmo slenkstį, itin jautrią gleivinę ir odontologinių procedūrų metu jaučiantiems pykinimą pacientams.

Procedūros eiga

Intraveninę sedaciją atlieka gydytojas anesteziologas-reanimatologas, stebintis pacientą ir visos procedūros metu. Atliekant sedaciją, į veną suleidžiami vaistai, slopinantys paciento sąmonę, todėl pacientas apsnūsta ar lengvai užmiega. Nors jis pats kvėpuoja, atsakinėja į klausimus, tačiau jaučiasi visiškai atsipalaidavęs, todėl net ilgai trunkantis gydymas prabėga lyg trumpas sapnas, iš kurio pabudęs pacientas beveik nieko neatsimena.

Kaip pasiruošti gydymui su sedacija

Prieš procedūrą, kurios metu bus naudojama sedacija, 6 valandas negalima valgyti, 4 valandas – gerti vandens. Kosint, sloguojant, karščiuojant, sergant virusinėmis ar peršalimo ar ligomis, procedūrą būtina atidėti. Po procedūros pacientas dar gali jaustis šiek tiek apsvaigęs, todėl labai svarbu, kad saugiu jo grįžimu namo pasirūpintų lydintis asmuo.

Remigijus Urbonas

Burnos chirurgas

Susipažinkite su chirurgines odontologines procedūras atliekančiu gydytoju

Daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtį turintis specialistas, nuolat gilina žinias ir tobulina savo kvalifikaciją seminaruose bei konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2011 m. gydytojas yra Lietuvos Odontologų rūmų ir Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų draugijos narys. Patyręs specialistas, naudojantis naujausias chirurginio gydymo metodikas ir nuolat tobulinantis savo kvalifikaciją ne tik profesionaliai atlieka chirurgines procedūras, bet ir pasirūpina, kad pacientai jų metu jaustųsi maksimaliai komfortiškai.

Kreipkitės dėl chirurginio gydymo

Kad ir kokio chirurginio gydymo beprireiktų, užtikriname, kad  klinikoje „Bioimplantai“ visos procedūros bus atliktos profesionaliai, tausojančiai, be skausmo ir nemalonių pojūčių.

Registracija internetu Kontaktai

Apie cirkonio keramikos implantus sužinokite daugiau!

Domitės prarastų dantų atkūrimu biologiškai suderinamais cirkonio implantais? Atsisiųskite mūsų specialiai paruoštą knygą PDF formatu jau dabar.